” Nie lękajcie się”
Pod takim hasłem po raz XXI w niedzielę 10 października, przeżywaliśmy w naszej ojczyźnie i po za jej granicani Dzień Papieski jako wyraz wdzięczności dla papieża, św. Jana Pawła II za jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Polski .  Tego dnia, na placach kościołów parafialnych odbywa się zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji ” Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Darczyńcy tego dnia budują żywy pomnik św. Jana Pawła II. Wszelkie złożone ofiary będą przekazane na stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
Wierni naszej parafii także, jak co roku włączyli się w to wielkie dzieło i podzielili się swiomi zasobami. Z tego miejsca, pragniemy wszystkim podziękować za zaangażowanie i złożenie ofiary. A kto z różnych przyczyn tego nie uczynił a pragnie pomóc, można to uczynić za pomocą SMS o treści  „Stypendia” nr 75 265 oraz wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.
Szczęść Boże!
/ tekst Beata Tarasiuk/ zdjęcia B. Tarasiuk, ks. Adam Makiel/