Już gościsz Jezu w sercu mym, dzień ten jest szczęścia mego dniem…

juz-goscisz-jezu-w-sercu-mym-dzien-ten-jest-szczescia-mego-dniem

W niedzielę 30 maja w Uroczystość Trójcy Świętej, 27 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po wielu próbach, przygotowaniach oraz spowiedzi świętej, po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa w Komunii Świętej.
Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Sławomir Augustynowicz, natomiast słowo w homilii skierował do dzieci jak i rodziców ks. Jakub. Zwrócił przede wszystkim uwagę na czystość serca i zachęcił do częstego przyjmowania Komunii Świętej.
Powiedział do dzieci:

-„Tak, jak macie dzisiaj na sobie piękne, białe szaty, które są zewnętrznym znakiem waszego czystego serca, tak postarajcie się aby jak najdłużej wytrwać w czystości serca by móc jak najczęściej przyjmować Jezusa w Komunii Świętej”.
Po południu, o godz. 16.00 dzieci wraz z rodzicami ponownie zebrali się w kościele aby wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem Litanią Loretańską ku czci Najświętszej Maryi Panny. Uroczyste błogosławieństwo oraz wręczenie pamiątkowych obrazków komunijnych uwieńczyło całość uroczystości.
Katechetami, którzy bezpośrednio przygotowali dzieci do przyjęcia Sakramentów Eucharystii i Pokuty byli, pani Beata Tarasiuk oraz ks. Adam Makiel. Z tego miejsca, pragną podziękować rodzicom za wszelką udzieloną pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz dzieciom, za wspólną katechezę w szkole.
Wszystkim życzą wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, Królowej  rodzin.
Szczęść Boże!

tekst – Beata Tarasiuk