Ekstremalna Droga Krzyżowa – Rewolucja Pięknych Ludzi!

ekstremalna-droga-krzyzowa-rewolucja-pieknych-ludzi

„Nie warto żyć normalnie –warto żyć ekstremalnie” i być Pięknym Człowiekiem.

Z takim przesłaniem przeszliśmy i przeżyliśmy naszą głuszycką EDK – Drogę Świętego Józefa.

19 marca o godzinie 19 w Kościele pw. Chrystusa Króla, grupa 30 osób zebrała się na Mszy Świętej aby po niej wyruszyć w 30 kilometrową trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Wiedzieliśmy że nie będzie lekko. Śnieg i wiatr towarzyszyły nam już od początku. Zimno, ciemność i zmęczenie były z nami do końca.

Wspólnie i każdy z nas z osobna podjęliśmy to wyzwanie, aby doznać głębszych przemyśleń, wczuć się chociaż w namiastkę cierpienia Jezusa i przełamać swoje słabości. Przeżyć Drogę Krzyżową inaczej niż do tej pory.

Kryzys był.., na pewno nie jeden, zwłaszcza kiedy kolejne strome podejście, a ból w nogach coraz mocniejszy. Lżej przezwyciężyć kryzys i myśl o rezygnacji kiedy słyszysz, że
„Jezus upadł, wstał i szedł dalej”. Zmęczenie i słabości fizyczne pokonuje się łatwiej, gdy czujesz nad sobą opiekę.

Dziękujemy za wsparcie duchowe na trasie, jak i tym wszystkim, którzy wspierali nas myślami i modlitwą w domach.

Do zobaczenia na następnej EDK.

JW.
Mirosław Jarosz