Solidarni z Chorwacją

solidarni-z-chorwacja

Niedziela, 24 stycznia nazwana została „Dniem solidarności z Chorwacją”.

W tym dniu we wszystkich wspólnotach parafialnych, także i u nas, w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji oraz Episkopatu Polski, została przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Z zebranych datków zostaną odbudowane domy mieszkalne najbardziej poszkodowanym. Zakupione zostaną najpotrzebniejsze rzeczy, odzież, jedzenie i środki chemiczne. W wyniku trzęsienia ziemi zostały  uszkodzone a nawet całkowicie zniszczone świątynie. Ofiary złożone do puszek pomogą także odbudować kościoły,  kaplice i domy parafialne.

Wszystkim parafianom za dobroć serca składamy gorące „Bóg zapłać”.
A tym, którzy z różnych powodów nie mogli być w kościele a chcą się dołączyć do akcji Caritas Polska podajemy sposoby na odległość:

– wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod nr 72052 (koszt 2,46 zł)

– dokonując wpłaty przez stronę caritas.pl

– wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem Chorwacja.

tekst, zdjęcia, Beata Tarasiuk