„Totus Tuus!”

totus-tuus

16 października obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II

Wielki dzień. 16 października usłyszeliśmy „Habemus papam” – mamy papieża. Polak papieżem!

Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie wtedy w 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

Karol Wojtyła, urodzony 18 maja 1920 roku, w Wadowicach, był drugim synem Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich, a 16 października 1978 roku został wybrany na biskupa Rzymu. Jan Paweł II uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej lubianych zwierzchników Kościoła.

Tegoroczny dzień papieski ma charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywa się w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodzimy go w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzień papieski obchodzony jest 16 października, jednak w Kościele Katolickim święto obchodzi się w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „Totus Tuus”.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – to wezwanie biskupie Karola Wojtyły oznaczające „Cały Twój” i wyrażające Jego pełne zaufanie wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. W trudnym okresie zagrożenia pandemią, która wywołuje wiele lęków o naszą przyszłość indywidualną i społeczną osoba św. Jana Pawła II pełna ufności, otwartości na każdego człowieka może pomóc nam odzyskać nadzieję i ułatwić wychodzenie z wszelkiego rodzaju kryzysów.

Źródło: nck.pl,czestochowskie24.pl