„Chcę do Ciebie podobnym być, mój Jezu… „

chce-do-ciebie-podobnym-byc-moj-jezu

„Chcę do Ciebie podobnym być, mój Jezu… ” Takimi słowami pieśni modliło się 10-ro dzieci, które po długim czasie oczekiwania  po raz pierwszy przyjęły Jezusa Eucharystycznego do swojego serca.

Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Sławomir Augustynowicz wraz z ks. Adamem Makielem. Przed wejściem do kościoła, rodzice udzielili swoim dzieciom uroczystego błogosławieństwa, a także włączyli się w przeprowadzenie Liturgii.  Homilię wygłosił  ks. Adam, zachęcił w niej dzieci do częstego spotykania się z Jezusem na Mszy św., a za wzór podał Maryję, która była pierwszym „tabernakulum”, ponieważ nosiła Jezusa pod swoim sercem.

Uroczystości Komunijne zakończyły się nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem oraz wręczeniem dzieciom pamiątkowych obrazków.

Do przyjęcia Sakramentu Eucharystii i Pokuty przygotowała dzieci katechetka Beata Tarasiuk.

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych na dalsze lata życia.

tekst: Beata Tarasiuk

zdj.: Robert Janusz