Biskup świdnicki apeluje o zachowanie wszelkich sanitarnych obostrzeń

biskup-swidnicki-apeluje-o-zachowanie-wszelkich-sanitarnych-obostrzen

W związku z możliwością kolejnych zakażeń spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 i wzmożonym nadzorem sanitarno-epidemiologicznym w kościołach, apelujemy o zachowanie wszelkich obostrzeń sanitarnych (uregulowania prawne Rozp. Min. Zdrowia  z dnia 7 sierpnia 2020 r. Dz.U. z 2020 poz.1356).

Wobec powyższego przypominamy:

1. Ze względu na konieczność dezynfekcji rąk, wejście do kościoła tylko jednym wejściem.
  2. Obowiązkowa dezynfekcja rąk osób wchodzących – w obecności przedstawiciela służb kościelnych.
  3. Wejście do świątyni wyłącznie z osłoną ust i nosa. Oprócz maseczki może być to również szalik, chusta, przyłbica, półprzyłbica – jeśli ktoś ma problemy zdrowotne.
  4.  Obowiązuje dezynfekcja sprzętów i powierzchni.
  5. Rozdzielający Komunię Świętą powinni wcześniej w sposób zauważalny dla wiernych zdezynfekować dłonie.
  6. Księży oraz pracowników służby kościelnej  obowiązuje stosowanie odpowiedniej zasłony poza czynnościami liturgicznymi.

+ Marek Mendyk

Biskup Świdnicki