Bp Marek Mendyk podziękował za dar Eucharystii

bp-marek-mendyk-podziekowal-za-dar-eucharystii

„Przybywam do swojej rodzinnej parafii pierwszy raz jako biskup świdnicki i chcę razem z wami dziękować za dar Eucharystii, ale też modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Bardzo się cieszę, że on też patronuje tej rocznicy” – tymi słowami powitał zebranych w kościele, nowy Ordynariusz Diecezji Świdnickiej, bp Marek Mendyk.

Na początku został przywitany przez ks. Sławomira Augustynowicza, proboszcza parafii, który wyraził radość i wdzięczność za to spotkanie.

W homilii ksiądz biskup poruszył temat nadziei która, jak zaznaczył – motywuje do pełnego, pięknego życia w łasce. Zwrócił uwagę wiernych na krzyż w świątyni i ukazanego na nim Chrystusa Króla, jako tego, który pokazuje, że wszystko jesteśmy w stanie przezwyciężyć mocą ukrzyżowanego.

Po uroczystej Eucharystii, wspólnoty parafialne złożyły na ręce ks. Sławomira Augustynowicza – który tego dnia obchodził swoje imieniny –  życzenia oraz kwiaty.

zdj. – Jacek Pawlik