20-lecie Odnowy w Duchu Świętym

20-lecie-odnowy-w-duchu-swietym

Lektura Pisma Świętego, żywa, spontaniczna modlitwa, sakramenty, otwarte spotkania to tylko niektóre elementy, które członkom Odnowy w Duchu Świętym pozwalają odkryć Boga żywego. Celem Odnowy jest uwrażliwienie każdego chrześcijanina i wspólnoty na dary duchowe (charyzmaty), których Bóg udziela każdemu inaczej.

W środę 25 września, odbyło się spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Żywe Betlejem”, która w naszej parafii obchodzi 20- lecie swojej obecności. Członkowie ten dzień uczcili uroczystą Mszą św. pod  przewodnictwem duszpasterzy: ks. proboszcza Sławomira oraz wikariuszy: ks. Jakuba i Adama. W homilii ks. proboszcz nawiązał do Ewangelii, która mówi o tym, że wyposażeni w charyzmaty jesteśmy posłani do głoszenia słowa Bożego. Jako wspólnota jesteśmy zobowiązani do wierności i posłuszeństwa Kościołowi.

Czas agape to radość ze wspólnej obecności. Towarzyszyli nam goście ze wspólnoty „Dobrego Pasterza” i Jedliny Zdrój. Ozdobą stołu był piękny i smaczny tort. Lider naszej wspólnoty pani Barbara Jelewska, nawiązała do historii Odnowy i ks. prałata Józefa Molendy, który udzielił jej swojego błogosławieństwa.

Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia i wspominaliśmy przeżyty czas.

Za otrzymane błogosławieństwo na dalsze lata – niech będzie Bóg uwielbiony.

Barbara Jelewska