Uroczystość I Komunii Świętej

uroczystosc-i-komunii-swietej

W niedzielę 2 czerwca, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, grono 26 dzieci z naszej parafii, przystąpiło po raz pierwszy do pełnego uczestnictwa w Ofierze Mszy św. Sakramentu Eucharystii pod postaciami Chleba i Wina. Uroczystą Mszę św. poprowadził ks. proboszcz Sławomir Augustynowicz.

Temu, niezwykle ważnemu wydarzeniu towarzyszyli rodzice, chrzestni, katecheci, nauczyciele, zaproszeni goście i przyjaciele.

„Trzeba wzrastać w wierze i formować swoje duchowe życie poprzez codzienną modlitwę, spowiedź św., często przyjmowaną Komunię św., jak to czynił św. Dominik Savio”– tymi słowami zwrócił się do dzieci ks. Adam podczas wygłaszanej homilii.

Po umocnieniu Słowem Bożym i przyjętą Eucharystią, dzieci wyraziły swoją wdzięczność Panu Jezusowi i wszystkim zebranym uczestnikom Najświętszej Mszy św. Uroczyste błogosławieństwo rozesłało rodziny na dalsze świętowanie w gronie najbliższych osób. Otoczmy w tych dniach, szczególną modlitwą dzieci ja i ich rodziny.

Szczęść Boże!

Beata Tarasiuk