Odwiedziny strażaków

odwiedziny-strazakow

Pod opieką św. Floriana patrona strażaków, z inicjatywy ks. Adama, w dniu 25 maja, dzieci ze wspólnot naszej parafii, spotkały się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy. Emocji było co niemiara. Jednostka przyjechała na parking przy salkach katechetycznych, aby przeprowadzić próbną ewakuację. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci bezpiecznie i szybko opuściły budynek, a przed budynkiem czekała nich miła niespodzianka – samochód ratowniczy Straży Pożarnej.

Nasi goście opowiedzieli jak wygląda akcja ratownicza, prezentowali elementy wyposażenia wozu; dzieci mogły wypróbować wszystko osobiście np. włożyć na plecy butlę z tlenem. Każde z nich mogło również wejść do wozu. Strażacy cierpliwie i dokładnie instruowali, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, na czym polega praca w Straży Pożarnej i o czym pamiętać podczas zbliżających się wakacji.

Na zakończenie spotkania dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, wręczyły naszym gościom dyplomy „Super Strażaka” własnoręcznie przygotowane.

W Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu najmłodsi parafianie zebrali się na wspólnej mszy św., podczas której ks. Adam kontynuował temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Przypomniał dzieciom, aby nie zapominały o codziennej modlitwie, uczestnictwie we Mszy św., sakramencie pokuty. O oprawę muzyczną zadbała pani Beata, katechetka.

Wzmocnieni duchowo, udaliśmy się na słodki poczęstunek, przygotowany przez nasze mamy.