Żywe Betlejem

zywe-betlejem-2

Już po raz kolejny organizujemy w Głuszycy wydarzenie religijno – kulturalne „Żywe Betlejem”, na które bardzo serdecznie zapraszamy 25 i 26 grudnia oraz 6 stycznia 2019 roku. Tradycja tego typu jasełek sięga XIII wieku, do czasów św. Franciszka z Asyżu, który zbudował szopkę w 1223 roku.

Przeniesiemy się ponownie do czasów narodzin Jezusa Chrystusa. Na terenie parafii powstanie blisko 30 drewnianych chat w których odwiedzający będą mogli obejrzeć aktorów – amatorów wykonujących tradycyjne domowe czynności, m.in.: pracę kowala, stolarza, wikliniarza. Będziemy mieli okazje podejrzeć codzienne życie ówczesnych rodzin, pracę przy kołowrotku, czy podczas przygotowywania prostych posiłków. Niewątpliwą atrakcją głuszyckiego Żywego Betlejem, najbardziej ukochaną przez najmłodszych są zagrody ze zwierzętami. W tym roku będzie można obejrzeć: osiołka, kucyki, owce, kozy, co ucieszy na pewno najmłodszych odwiedzających.

Pragniemy, aby każda osoba odwiedzająca nasze głuszyckie Betlejem, wyniosła z niego pokój, radość, dobroć i entuzjazm płynący od narodzonego Pana.

W drugim dniu świąt, 26 grudnia, szczególnie gorąco zapraszamy na koncert pn. „Sowiogórskie Kolędowanie”, który będzie miał miejsce w kościele parafialnym o godz. 19.00.

Inka Zembrzuska