Duch który umacnia miłość

duch-ktory-umacnia-milosc

W dniach od 15 do 18 listopada br. odbyły się Rekolekcje Diecezjalne. W tym roku spotkanie poprowadził ks. Michał Olszewski SCJ, znany rekolekcjonista, Misjonarz Miłosierdzia, twórca ewangelizacyjnego internetowego Radia Profeto.

Dzień skupienia dla Księży i Sióstr Zakonnych, w ramach tegorocznych Rekolekcji Diecezjalnych odbył się 15 i 16 listopada w Wambierzycach (Dom Rekolekcyjny św. Rodziny),  spotkanie dla młodzieży 17 listopada, a  dorosłych 18 listopada w Ząbkowicach (OSiR).

Młodzież z głuszyckich parafii wspólnie z ks. Jakubem Klimontowskim, panią Jolantą Grządziel i panią Beatą Tarasiuk, również uczestniczyła w tym wydarzeniu, przeżywając piękny czas spędzony na modlitwie, śpiewie i spotkaniu z drugim człowiekiem.

W roku duszpasterskim przeżywanym w Kościele w Polsce pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, V Rekolekcje Diecezjalne miały tytuł „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIłOŚĆ”

DUCH PRZYGOTOWUJE – do misji charakteryzującej się stylem Sługi pokornego i łagodnego, gotowego do dzielenia się i całkowitego daru z siebie
• NAMASZCZA – dlatego nasze człowieczeństwo zostaje naznaczone świętością Jezusa Chrystusa i uzdalnia nas do miłowania braci tą samą miłością, którą miłuje nas Bóg
• POSYŁA – przez tego samego Ducha także my jesteśmy posłani jako zwiastuni i świadkowie pokoju