Dzieci u Maryi…

dzieci-u-maryi

Dzieci u Maryi… W piękny i słoneczny listopadowy dzień, grupa dzieci z parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, wraz z katechetami na czele z ks. Adamem, wzięła udział w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju, prowadzonego przez Ojców Sercanów.

Tam dzieci podczas Mszy św. i nabożeństwa różańcowego dziękowały za wszelkie otrzymane łaski oraz modliły się w intencji Ojczyzny z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości.

Słowo kustosza, ojca Zdzisława przypomniało historię dzieci z Fatimy, które przekazały ludzkości główne przesłanie od Maryi, jakim jest codzienne odmawianie różańca i pokutowanie w intencji grzeszników. Bardzo ciekawym miejscem okazało się zwiedzenie Muzeum misyjnego. Tam dzieci w prelekcji ojca Jana mogły zapoznać się z działalnością misyjną, bł. Ojca Damiana wśród trędowatych oraz poznały misyjne zwyczaje liturgiczne.

Nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek, wspólnych radosnych rozmów, spożywanie posiłków Wszyscy uczestnicy pielgrzymki wrócili do swoich domów pełni radości i satysfakcji z możliwości odwidzenia nowych miejsc chrześcijańskich w naszej diecezji. Matko Fatimska- módl się za nami!

Beata Tarasiuk