Trwa Spotkanie Młodych

trwa-spotkanie-mlodych

Ruszyliśmy! Parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, po 25 latach przerwy „wróciła do źródła” organizując ponownie Spotkanie Młodych. Pomysłodawcą tego pięknego wydarzenia był i nadal jest ks. Sławomir Augustynowicz, obecny proboszcz parafii. W dniu dzisiejszym spotkali się młodzi oraz ci, którzy ćwierć wieku temu nosili w swoich sercach i głowach pomysły i marzenia o Spotkaniu, o wspólnej modlitwie, czasie spędzonym z Bogiem. Chcieli dzielić się swoja radością, świadectwem.

„Dobrze, że jesteś…” podając sobie dzisiaj dłoń te wspomnienia wróciły. Właściwie nikt się nie zmienił. Wyglądają jak dawniej, to czas upłynął, wielu z nich przybyło dzisiaj do Głuszycy z dziećmi. „To były piękne czasy” wspominają.

Spotkanie w dniu dzisiejszym rozpoczął ks. Bogdan Żygadło – ojciec Bogdan – który od początku towarzyszył Spotkaniu, a dzisiaj po imieniu zwracał się do zebranych czterdziestolatków.
„Co by to było, gdyby Cię nie było?”.
Konferencję wygłosił pan Michał Chorosiński – mąż, ojciec, aktor, człowiek, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem Boga. Specjalne słowo skierował do młodzieży, prosząc ich, aby zwrócili uwagę na prawdziwe wartości, nie ulegali powierzchownemu, konsumpcyjnemu, tak modnemu obecnie modelowi współczesnego życia. Po konferencji przyszła kolej na pytania.

Organizatorzy zadbali o ucztę dla ducha, ale nie zapomnieli o ciele, na wszystkich czekał pyszny obiad (pomidorowa i pierogi ruskie!), a po obiedzie kawa i coś słodkiego.
O godz. 15.00 uczestnicy Spotkania Młodych wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po której przyszła kolej na pracę w grupach. Centralnym punktem piątkowego wydarzenia w Głuszycy była Eucharystia, której przewodniczył Biskup Świdnicki JE Ignacy Dec. W homilii bp Dec nawiązał do tematu Spotkania Młodych „Wróć do źródła”. Mówił o trzech rodzajach tego źródła: Bogu – który jest Pierwszym i Jedynym, najważniejszym źródłem, chrzcie świętym – jako powrocie do źródła naszej wiary, naszego początku, gdzie stajemy się dziećmi bożymi i o domu rodzinnym – który jest miejscem do którego zawsze należy wracać.

Po kolacji odbyło się nabożeństwo.

Bóg zapłać wszystkim, którzy byli dzisiaj z nami!
Zapraszamy na sobotnie Spotkanie do Głuszycy!