To sam Pan Jezus do mnie przyszedł

to-sam-pan-jezus-do-mnie-przyszedl

W niedzielę 27 maja, w Uroczystość Najświętszej Trójcy podczas Mszy świętej o godz. 10.00, w kościele parafialnym „Chrystusa Króla”, 59 dzieci z kl. III, po raz pierwszy przystąpiło do stóp ołtarza i przyjęło Ciało Chrystusa w Sakramencie Eucharystii. Był to dzień wielki i nie zapomniany, pełen duchowych przeżyć dla samych dzieci, ich rodziców oraz rodzin, kapłanów, katechetów, nauczycieli i całej wspólnoty parafialnej.

Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia dzieci aktywnie uczestniczyły w katechezie szkolnej, w nabożeństwach liturgicznych i Mszy świętej niedzielnej oraz brały czynny udział w licznych próbach, które bezpośrednio przygotowywały je do tej wielkiej Uroczystości I Komunii Świętej. Bardzo ważnym poprzedzającym wydarzeniem i przeżyciem była pierwsza spowiedź święta dzieci. Tam przy kratkach konfesjonału spotkały się z miłosiernym Bogiem i otrzymały za pośrednictwem kapłanów pierwsze rozgrzeszenie.

Aby móc jeszcze bardziej zjednoczyć się z Jezusem- Największym Przyjacielem, dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły w Białym Tygodniu i modliły się w intencjach swoich najbliższych i całego Kościoła. Uwieńczeniem tego pięknego wydarzenia jest coroczna pielgrzymka dzieci i rodziców na Jasną Górę, aby tam przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, podziękować za dar Eucharystii i prosić o dalsze łaski dla rodzin i wspólnoty parafialnej.

Beata Tarasiuk