„CIERPLIWOŚĆ I PRACA JEDNYCH USZLACHETNIA, A DRUGICH WZBOGACA”- PODZIĘKOWANIE

7901-2

„Kto zajmuje się rozdawaniem, niech to czyni ze szczodrobliwością; kto jest przełożonym, niech działa z gorliwością; kto pełni uczynki miłosierdzia, niech to czyni ochoczo” (Rz 12, 8)

Drodzy Bracia i Siostry!

W dniach 24-26 Grudnia oraz 6 Stycznia nasza wspólnota parafialna podjęła wysiłek zorganizowania wspaniałych dzieł jakim były „Żywe Betlejem” oraz „Orszak Trzech Króli”. Dzięki tym inicjatywom, mieszkańcy Głuszycy wraz z wielką rzesza ludzi z różnych zakątków naszej Ojczyzny, którzy odwiedzili naszą betlejemską wioskę oraz wzięli udział w przemarszu ulicami Głuszycy wraz z Mędrcami ze Wschodu, mogli przenieść się w czasy wydarzeń narodzin prawdziwej światłości, która zstąpiła Ziemię- Jezusa Chrystusa, najważniejszego mieszkańca naszej ziemi, mieszkańca, który jest w jednej osobie człowiekiem i Bogiem.

To wspaniałe dzieło nie doszłoby do skutku bez was, drodzy Bracia i Siostry, którzy współtworzyliście oraz pomagaliście w budowie i organizacji „Żywego Betlejem”. Dzięki waszym wysiłkom, staraniom, wielu poświęconym godzinom, niełatwej pracy oraz zaangażowaniu mogliśmy dać świadectwo żywej wiary, które przyniosło i będzie przynosić obfite owoce przez długi czas.

W tym miejscu chciałby skierować słowo „bóg zapłać” do osób, bez których pomocy, nie moglibyśmy się obyć. W sposób szczególny pragnę podziękować władzom naszego miasta na czele z Burmistrzem Głuszycy, p. Romanem Głodem. Pragnę także wyrazić swoją wdzięczność księżom wikariuszom pracującym w naszej parfi, tj. ks. Andrzejowi Raczyckiemu oraz ks. Jakubowi Klimontowskiemu, głuszyckim sołectwom, zarządowi i pracownikom Fundacji „Katolicka Inicjatywa Berit”, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy, Dyrektorom Szkół i głuszyckich instytucji zaangażowanych w organizację „Orszaku Trzech Króli”, wszystkim aktorom odgrywającym poszczególne role, także świeckim, którzy włączyli się w inicjację oraz realizację tego wielkiego dzieła. Dziękuje także wszystkim sponsorom i dobrodziejom, bez których nie miałby miejsca minione wydarzenia m.in. firmom transportowym, budowlanym, tartakom oraz innym przedsiębiorcom i instytucjom, które w bezinteresowny zaoferowały swoją pomoc. Serdeczne podziękowania pragnę złożyć pracownikom Urzędu Miejskiego w Głuszycy, wszystkim budowniczym chat, paniom szyjącym stroje oraz przygotowującym różne potrawy do gospody betlejemskiej, osobom odpowiedzialnym za dekoracje, nagłośnienie oraz oświetlenie, właścicielom zwierząt, oraz ludziom dobrej woli, którzy przyłożyli choćby najmniejszą cegiełkę przyczyniając się do organizacji tego wielkiego wydarzeni niezwykle ważnego zarówno dla naszej wspólnoty parafialnej, jak i lokalnej społeczności.

„Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków(…)zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień”. Niech słowa z listu do Hebrajczyków będą dla nas pewnego rodzaju motywacją oraz niech zachęcają nas do jeszcze większego zaangażowania i włączenia się  w podejmowane wspólne dzieła, którymi możemy dzielić się z innymi, przez co nasze życie staje się jeszcze bardziej szczęśliwe i doskonalsze ku chwale Bożej.

Z duszpasterskim pozdrowieniem

ks. dr Sławomir Augustynowicz