Ogromny sukces „Żywego Betlejem”

7837-2

W czasie świąt Narodzenia Pańskiego, plac przy kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Głuszycy zamienił się w betlejemskie miasteczko. Około 60 aktorów wymiennie odgrywało swoje role w 21 chatach, wybudowanych na styl miasteczka, w którym na świat przyszedł Jezus Chrystus. Według wstępnych informacji w ciągu 3 dni nasze miasteczko odwiedziło ok. 8 tysięcy osób.

Organizatorzy zadecydowali, że w uroczystość Objawienia Pańskiego, po przemarszu Orszaku Trzech Króli, głuszyckie Betlejem jeszcze raz zatętni życiem.  Już dziś zapraszamy i zachęcamy wszystkich tych, którym nie udało się z jakichkolwiek przyczyn dotrzeć do Głuszycy w czasie świątecznym na dzień 6 Stycznia. Początek Orszaku przewidywany jest na godz. 14:00.

Serdeczne podziękowania kierujemy władzom miasta na czele z p. Burmistrzem Romanem Głodem, a także aktorom, konstruktorom i wszystkim tym, którzy przyłożyli swoją cegiełkę w budowie największej żywej szopki w Polsce.

Szersze podziękowania już wkrótce w podsumowaniu.