15. Dzień Bezpiecznego Kierowcy

15-dzien-bezpiecznego-kierowcy

We wspomnienie św. Krzysztofa, 25 lipca br., już po raz 15. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców i prosimy o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Do wszystkich uczestników ruchu – o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym! Wówczas też będziemy mogli liczyć na opiekę patrona kierowców św. Krzysztofa, dzięki której to opiece każda podróż okaże się bezpieczna i bezpiecznie wrócimy do domu. Kierujmy się miłością na drogach!

– podkreślają w specjalnym apelu na dzień św. Krzysztofa Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. Marian Midura i Fundacja Kierowca Bezpieczny.

Zapraszamy wszystkich kierowców z terenu naszej parafii (i nie tylko :-)), na poświęcenie pojazdów, które odbędzie się w sobotę 25 lipca po Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących – modlić się będziemy o nasze bezpieczeństwo na drogach.

Inicjatywa Dnia Bezpiecznego Kierowcy została podjęta w 2006 roku przez Krajowego Duszpasterza Kierowców, który współpracuje z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, założyciela fundacji „Kierowca Bezpieczny”. W tym dniu wspólnie z policjantami przypominają oni kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy i poszanowanie innych użytkowników drogi.