„Krzyż katedrą miłości”

14381-2
W przededniu uroczystości Chrystusa Króla w małym drewnianym kościółku pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grzmiącej. Kościele filialnym parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Ks. biskup Marek Mendyk odprawił Eucharystię z udziałem przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Po Mszy Świętej wyruszyli na szczyt górski Rogowiec, aby tam poświecić nowo postawiony krzyż.
Krzyż na rogowcu został postawiony ponad 20 lat temu w trakcie odbywającego się w Głuszycy Spotkania Młodych Diecezji Legnickiej. Odprawiono wtedy drogę krzyżową a młodzież sama wniosła krzyż na górę.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej oraz Akcja Katolicka przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Crucem Tuam – Twój Krzyż, mającej na celu ratowanie zniszczonych krzyży postawionych na terenie naszej ojczyzny. Krzyż na Rogowcu pierwszym w naszej diecezji symbolem zwycięstwa Pana Jezusa odnowionym w ramach tej akcji.
Krzyż katedrą miłości. Te słowa wybrzmiały we wstępie kazania wygłoszonego w Grzmiącej przez naszego Biskupa. Krzyż stanowi ochronę naszego domu. Krzyż stoi podczas gdy świat się kręci. Z wysokości krzyża płynie orędzie miłości. To na krzyżu została ukrzyżowana najdoskonalsza miłość. Znajdźmy dla niego miejsce w naszej codzienności. Chciejmy wędrować przez życie z krzyżem. Miejcie odwagę wysoko wznosić oznaki naszej wiary. Brońcie krzyża. – Takie orędzie płynęło dziś do nas z ust naszego Pasterza.